Nosiči batožín Nota bene aj tento rok na Pohode

[12. 07. 2019]

Prvú dávku Pohody na festivale Pohoda vám už po štvrtý rok prinesú nosiči NOTA BENE. Pri vstupe do areálu počas štvrtku a piatku vám pomôžu s batožinou. Medzi nimi budú aj traja nosiči batožín, ktorí päť rokov pomáhali starším ľuďom s kuframi po schodoch na Hlavnej stanici v Bratislave. Na stanici ich už nenájdete, úspešne sa zamestnali v novej práci.

 

Vychutnajte si pohodu už od prvej chvíle a nechajte si odviezť batožinu. Od vstupu do areálu z parkoviska (Gate O) bude premávať na rikšiach sedem nosičov batožín. K svojmu stanu môžete prejsť ľahkým krokom v príjemnom rozhovore, napríklad aj o NOTA BENE, o bezdomovectve, či len tak o živote. Štyria z nosičov sú bývalí predajci časopisu, ktorí si už našli novú prácu. Aby na Pohode vozili batožinu, museli si vziať dovolenku zo zamestnania.

 

Nosičov nájdete vo štvrtok od 14:00 do 20:00 a v piatok od 10:00 do 20:00 hod pri stánku NOTA BENE pri vstupe do areálu z parkoviska pre autá (Gate O). Novinkou je skúšobná prevádzka v nedeľu v časoch od 9:00 do 11:00 hod. (Nedeľná prevádzka bude zrušená v prípade, ak by sme našou službou ohrozili plynulosť a bezpečnosť ľudí v dave pri hromadnom odchode.) Bezplatnú službu vozenia batožín prináša občianske združenie Proti prúdu, vydavateľ časopisu NOTA BENE. Tringelty pre nosičov sú samozrejme vítané.

 

Juraja Kemku, ktorý bude aj tento rok pomáhať v roli nosiča batožínmôžete stretnúť 12. 7. v piatok o 17:00 hod vyrážať zo stánku NOTA BENE. „Pohoda, to je už pre mňa aj pravidelné vozenie batožiny na trojkolesovom tátošovi a reakcie ľudí na ponuku odniesť ťažký ruksak! Teším sa, že môžem byť súčasťou tohto skvelého nápadu,“ povedal Juraj Kemka. Ako prekvapenie chystáme aj ďalšie známe tváre.

 

Medzi nosičmi na Pohode budú aj traja nosiči batožín, ktorých ste mnohí stretávali na Hlavnej stanici v Bratislave. Dnes ich tam nenájdete, úspešne sa zamestnali v novej práci.

Medzinárodne oceňovaný projekt Nosiči batožín, vďaka ktorému získalo 14 predajcov NOTA BENE zamestnanie a cestujúci na bratislavskej stanici potrebnú pomoc, sa symbolicky rozlúči na tohtoročnom festivale Pohoda.

Projekt sme ukončili po tom ako sa naplnil náš cieľ a poslední nosiči si našli novú prácu. Našu misiu ukončili aj nové výťahy na nástupištia na Hlavnej stanici v Bratislave. 14 predajcov NOTA BENE päť rokov pomáhalo starším ľuďom s batožinou na schodoch k nástupištiam bratislavskej stanice. Odniesli 1 726 ton batožiny, splatili si 15 400 eur dlhov. Získali prácu na trvalý pracovný úväzok, program odlženia a intenzívnu podporu sociálnych pracovníkov. Vďaka nej 11 nosičov získalo prístup k plnej zdravotnej starostlivosti, 9 si výrazne zlepšilo kvalitu bývanie a 7 si našlo a udržalo nové zamestnanie.

V novom projekte zamestnávania budeme podporovať ďalších predajcov NOTA BENE v novom zamestnaní priamo v spolupracujúcich firmách.

 

Hoci nosičov batožín na bratislavskej stanici už nestretnete, na Pohode budú voziť batožinu ďalej. „Rád prídem zas. Len málokde sa na jednom mieste zíde toľko dobre naladených, vnímavých a tolerantných ľudí ako tu. Festivalovú pásku z ruky neskladám do konca leta,“ povedal Dodo, bývalý zamestnanec Proti prúdu. Kedysi pracoval ako nosič batožín, v súčasnosti je zamestnaný ako skladník a robí dobrovoľníka v niekoľkých organizáciách. Aby mohol prísť voziť batožinu, musel si vziať dovolenku.

 

Zastavte sa na kus reči v stánku NOTA BENE, vyplňte kvíz a prevetrajte svoje vedomosti o o bezdomovectve a vyhrajte osviežujúce ceny alebo si u nás poseďte a v kľude si prelistujte Nota bene, naše vydané knihy a krížovky. Stánok nájdete pri vstupe do areálu z parkoviska pre autá pri Gate O (smer z Opatoviec).

 

FOTO TU

 

 


O občianskom združení Proti prúdu

OZ Proti prúdu, vydavateľ NOTA BENE, pomáha ľuďom bez domova už 18 rokov a doteraz pomohlo 5000 ľuďom bez domova. V projekte NOTA BENE dáva 350 ľuďom bez domova v 18 mestách každodennú šancu zabezpečiť si stravu a strechu nad hlavou. Vo svojich ďalších projektoch pomáha s bývaním, zamestnávaním a pracuje na systémových zmenách s cieľom aby ľudia bez domova mali reálnu šancu ukončiť bezdomovectvo.

Podporiť nás môžete na www.pomahatjelahke.sk a kúpou časopisu NOTA BENE.

  

Kontakt pre médiá:

Sandra Pazman Tordová

0905 143 651, sandra.tordova(zavináč)notabene.sk

šéfredaktorka NOTA BENE

a predsedkyňa Správnej rady OZ Proti prúdu

 

Začiatok stránky

Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET systems.

Web Analytics