NOTA BENE i predajcovia sú späť v uliciach

[18. 05. 2020]

Ulice sa pomaly zapĺňajú ľuďmi a NOTA BENE sa vracia do ulíc s novým májovým číslom. Po dvoch mesiacoch v elektronickom azyle konečne aj v tlačenej podobe. Predajcovia i čitatelia časopisu sa môžu tešiť na milé stretnutia v uliciach Bratislavy a v ďalších 16 mestách (z celkového počtu 18 miest), v ktorých NOTA BENE prevádzkujú partnerské organizácie. Nové číslo časopisu s témou „NIE“ sa bude predávať od polovice mája až do konca júna. 

 

„Tým, že sme aprílové NOTA BENE nevydali v tlačenej podobe, sme aj my prispeli k ochrane najzraniteľnejších predajcov a k zastaveniu šírenia vírusu na Slovensku. Krízová zbierka nám pomohla, aby aj predajcovia NOTA BENE mohli zostať vo svojom ubytovaní v čase, keď sa všetkým odporúčalo zostať doma,” povedala Zuzana Pohánková, riaditeľka OZ Proti prúdu, ktoré je vydavateľom časopisu. 

 

Bezpečný nákup NOTA BENE

Koronavírus ešte stále nezmizol, preto je bezpečnosť prvoradá. „V spolupráci s epidemiologičkou sme nastavili zásady predaja tak, aby bol pre predajcov a zákazníkov bezpečný. Predajcovia si pravidelne dezinfikujú ruky. Časopisy sú balené po jednom kuse do fólie, čo znamená, že zákazník má po rozbalení čistý časopis. Predávame v rúškach, pri rozhovore po kúpe časopisu dodržujeme odporúčaný odstup dva metre a bezpečnú dĺžku kontaktu do 15 minút,“ vysvetlila Sandra Pazman Tordová, šéfredaktorka časopisu NOTA BENE. 


 

OZ Proti prúdu pre bezpečný výdaj časopisu v prvý deň predaja zriadilo 5 terénnychvýdajných miest v rôznych častiach Bratislavy, aby sa predišlo radom a zhromažďovaniu predajcov.Združenie tiež každodenne zabezpečuje zvýšenú a pravidelnú dezinfekciu povrchov a pravidelne monitoruje zdravotný stav predajcov, pracovníkov a dobrovoľníkov. Viac informácií nájdete aj na www.notabene.sk/bezpecne

 

Krízová zbierka pomohla udržať strechu nad hlavou

Vďaka 5 500 darcom, ktorí prispeli na zbierku, organizácia pomohla už 132 predajcom. Vďaka finančnej pomoci si predajcovia udržali strechu nad hlavou, preplatili sa im náklady na bývanievo výške 35-tisíc eur a dostali tiež príspevok na základné potreby a lieky v celkovej hodnote 16-tisíc eur. S pomocou Kaplnky Cirkvi Bratskej a Bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa v Bratislave podarilo rozdať stovky potravinových balíčkov. 

 

„Veľmi ďakujeme všetkým darcom a ceníme si pomoc všetkých dobrovoľníkov, ktorí venovali svoj čas a prostriedky aby sme spolu pomohli predajcom zvládnuť krízu. Teším sa, že sa nám spolu podarilo, že predajcovia nemuseli prísť o strechu nad hlavou. Dokonca sa niekoľkí sa dostali z nocľahárne do bezpečnejšieho bývania v ubytovni a jeden predajca získal domov v prenajatom v byte, ktorý naša organizácia získala do prenájmu za zníženú cenu,” povedala Sandra Pazman Tordová, šéfredaktorka časopisu NOTA BENE. Zbierka pomáha udržať si strechu nad hlavou aj predajcom z regiónov, kde projekt realizujú partnerské organizácie. 

 

NOTA BENE sa vracia do ulíc s novým číslom. Predajcovia však stále potrebujú  pomoc. Vírus sme ešte neporazili. Takmer polovicu predajcov NOTA BENE tvoria seniori a ľudia s chronickými chorobami, ktorí sa podľa odporúčaní odborníkov majú chrániť naďalej a obmedziť pohyb vonku. Hoci sa obchody otvárajú, ešte potrvá, kým sa mestá zaplnia ľuďmi a život sa vráti do ulíc naplno bez ďalších epidemiologických opatrení. Podržme predajcov v čase, kým sa predaj vráti do starých koľají a budú sa opäť môcť postarať sami o seba. Vaše príspevky pomôžu prežiť tým najzraniteľnejším. 

Potrebujeme vašu pomoc. 

 

PODPORTE KRÍZOVÚ ZBIERKU 

Darujte na WWW.POMAHATJELAHKE.SK 

Vaše príspevky pomôžu udržať strechu nad hlavou tým najzraniteľnejším a zabezpečia im základné potreby na prežitie. Každé euro pomôže. Ďakujeme! 

 

AKO NÁM EŠTE MÔŽETE POMÔCŤ? 

 

PO ZAPLATENÍ SI VEZMITE ČASOPIS 

Mnoho ľudí si po zaplatení časopis od predajcu nevezme - s dobrým úmyslom pomôcť predajcovi ešte viac. Avšak, len ak si časopis po zaplatení vezmete, získava organizácia polovicu sumy časopisu. Tieto peniaze sú dôležité na udržanie celej prevádzky projektu a na zabezpečenie prežitia časopisu. Dvojnásobne je to dôležité v čase, keď koronakríza výrazne znížila predaj časopisu. A samozrejme, len ak si časopis vezmete, získate kvalitné čítanie.

 

Ako sa dostanete k časopisu NOTA BENE, ak zostávate doma v karanténe alebo ste z mesta, kde sa časopis nepredáva? Za akýkoľvek príspevok na zbierku www.pomahatjelahke.sk pošleme každému darcovi ako poďakovanie elektronické vydanie aktuálneho čísla časopisu. 

 

Kontakt pre média: 

Petra Nagyová, e-mail: petra.nagyova@notabene.sk, mobil: 0948 770 157


 

Začiatok stránky

Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET systems.

Web Analytics