Nová kniha Nota bene - Starec a dieťa (Pastirčák/Olejníková)

[05. 12. 2017]

STAREC A DIEŤA - nová kniha Daniela Pastirčáka a ilustrátorky Daniely Olejníkovej je na svete. Krst sa uskutočnil 31. 10. 2017 o 10:30 - za prítomnosti autorov a predajcov Nota bene ho odmoderoval Dado Nagy. Role krstného otca sa zhostil Tomáš Janovic, slovenský spisovateľ, novinár, textár, básnik.Knihu rozprávok (nielen) pre dospelých privítal do života dotykom svetla. Cieľom knihy je pomôcť predajcom časopisu preklenúť náročné zimné obdobie a udržať si bývanie a čitateľom priniesť ďalšiu zaujímavú knihu. Novú knihu STAREC A DIEŤA kúpite výhradne u predajcov Nota bene.


.

Halloweenske doobedie privítalo do života novú knihu Daniela Pastirčáka. Krst spojený s raňajkami, ktorý sa uskutočnil 31. 10. 2017 o 10:30, moderoval Dado Nagy a o hudbu sa postaral hudobník, zvukový inžinier a producent Pjoni. Tomáš Janovic knihu pokrstil svetlom z baterky, spomenul svoj starý aforizmus “Aj tma sa šíri rýchlosťou svetla” a knihe zaželal veľa čitateľov. Knihe STAREC A DIEŤA veľa čitateľov, mladých aj starých, zapriala aj predajkyňa Nota bene, Veronika a Jozef, ktorý je zamestnaný v OZ Proti prúdu ako nosič batožín na Hlavnej stanici.


Autor knihy Daniel Pastirčák sa vyjadril, že nerád rozdeľuje rozprávky na tie pre deti a tie pre dospelých čitateľov.“Rozprávka, ktorá nie je hodná aby ju čítali dospelí, nie je ani hodná, aby ju čítali deti,” citoval spisovateľa Tolkiena. A prečo kniha rozprávok? “Symboly nám pomáhajú spojiť našu roztrieštenú ľudskú skúsenosť s univerzálnym celkom, ktorý nás presahuje. Rozprávky sú symbolické príbehy a preto sa o zmysle nášho jestvovania najlepšie rozpráva práve cez rozprávky.” 

Daniel prečítal úryvok z príbehu s názvom NIČ. “Celá kniha by sa mohla volať NIČ, ale báli sme sa, že by si ju NIKTO nekúpil,” vtipkoval Daniel. Autorka ilustrácií Daniela Olejníková skonštatovala, že práca na knižke Starec a dieťa jej išla ľahko: “Danielove rozprávky a podobenstvá majú silnú atmosféru a obrazy k nim mi prichádzali na um sami od seba.” Známa ilustrátorka pre Nota bene ilustrovala aj rozprávkovú knihu o bezdomovectve Zatúlaný gombík.

 
Kniha je ďalšia zo série kníh OZ Proti prúdu (vydavateľa Nota bene), ktoré počas zimného obdobia pomáhajú predajcom časopisu - ľuďom bez domova a ľuďom v bytovej núdzi - udržať si bývanie. Symbolicky sa uvádzala do života v bratislavskej kaviarni Mačinézy, ktorá pomáha hľadať domov mačkám v núdzi.

O knihe Starec a dieťa

"Čarovná knižka Starec a dieťa sa začína rozprávkou o chlapcovi menom Nič. Chlapec sa síce volá NIČ, ale knižka je ČIN. Veľký rozprávkový ČIN od prvej strany po poslednú."  Tomáš Janovic 

“Danielove zenové príbehy o smutnej ľahkosti bytia spolu s ilustráciami Daniely Olejníkovej vytvárajú krásny knižný šperk.”  Dado Nagy

Image may contain: 4 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 1 person, indoor 

Image may contain: 1 person, stripes

Foto: Nina Mikušková

Novú knihu Daniela Pastirčáka STAREC A DIEŤA kúpite od 2. novembra 2017 len u predajcov NOTA BENE.

 

 

Začiatok stránky

Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET systems.

Web Analytics