Streetwork s predajcami Nota bene

Každý deň poskytujeme 160 predajcom Nota bene, ľuďom bez domova, podporu a sprevádzanie na ich ceste ku kvalitnejšiemu životu priamo v kancelárii ale aj v teréne.

V teréne - širšom okolí klientovho predajného miesta, pracujeme na reálnych problémoch klienta, ktoré sa dejú v reálnom prostredí na ich pracovisku v súčasnej práci - pri predaji Nota bene.

Streetworker pomáha rozvíjať komunikačné zručnosti a pracovné návyky ľudí bez domova cez prirodzené situácie, ktoré sa dejú počas predaja časopisu Nota bene. Pracuje s nimi podľa ich potrieb napr. na dodržiavaní pracovného času, dodržiavaní pravidiel (kódexu) predaja, na schopnosti riešiť konflikty, či schopnosti budovať si medziľudské vzťahy s kupujúcimi. Spoločne pracujú na pracovnom výkone – predaji časopisov, vďaka ktorému si vie predajca zabezpečiť základné životné potreby – stravu a strechu nad hlavou. Ľudia s krehkým sebavedomím sa nechajú rýchlo odradiť neúspechom. Terénny pracovník im pomáha tieto chvíle prekonať a dať situáciu do kontextu (napr. predaj je tým ľahší, čím dlhšie človek predáva, vytvorí si klientelu atď... nie je to otázka super schopností).

Streetworker zároveň prenáša poznatky o problémoch a úspechoch klienta do skupinovej a individuálnej práci s predajcami, ktorú v nasledovných fázach realizujeme v kancelárii vďaka našim sociálnym pracovníkom (skupinové stretnutia sú pre predajcov začiatočníkov povinné v prvom mesiaci ich predaja)

Poskytujeme doprevádzanie k lekárovi, či na úrad.

 

Partneri a podporovatelia Streetworku s predajcami Nota bene a Skupinovej práce so začiatočníkmi v rámci projektu Nota bene:

 

Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis

 

 

 

 

 

Podporiť nás môžete aj vy:

  • Zaslať peniaze na č. účtu: 266 347 5014/1100 Tatrabanka

Jano žije na ulici 5 rokov. Prežiť mu nestačí, chce zmeniť svoj život. Neverí však, že to môže byť lepšie.

Jano urobil veľký krok - začal predávať Nota bene. Má vlastnoručne zarobené peniaze, do života mu vstúpili noví ľudia a... pravidlá. Každý deň bojuje sám so sebou a prekonáva prekážky - pocity zlyhania, predsudky okoloidúcich, staré návyky... Prežije pády a aj úspechy. Jano na to nie je sám. . Na ceste ho budú sprevádzať ľudia, ktorí mu budú rozumieť - sociálni pracovníci a kolegovia predajci.

Každý rok len v Bratislave ide s kožou na trh 150 ľudí bez domova a stáva sa predajcami Nota bene. Začiatky sú ťažké, nie všetci ich zvládnu. Prvotný neúspech často zlomí krehké sebavedomie a vzdajú to. Preto s nimi intenzívnejšie pracujeme na ich predajnom mieste vďaka streetworkeri - terénnemu pracovníkovi a sociálnym pracovníkom na skupinových stretnutiach s ostatnými kolegami, predajcami - začiatočníkmi.

Ľudia bez domova si na vlastnej koži zažijú, že byť aktívny sa oplatí a že je v ich silách zmeniť svoj život.

 

Kontakt:
Občianske združenie Proti prúdu, Karpatská 10, Bratislava 811 05, 
Tel: 02/ 52 62 59 62

Začiatok stránky

Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET systems.

Web Analytics