Šľapaje ulicou - rôzne prístupy v terénnej sociálnej práci s ľuďmi bez domova

Obujte sa do topánok terénnych sociálnych pracovníkov (streetworkerov) v bratislavských, londýnskych či olomouckých uliciach a ich zákutiach, ktorí boli pomocnou rukou ľuďom bez domova v spomínaných mestách.

Kniha ŠĽAPAJE ULICOU (na stiahnutie tuje vynikajúcou pomôckou pre každého, kto má záujem začať so streetworkom - terénnou sociálnou prácou alebo skvalitniť svoje súčasné terénne programy. K problematike bezdomovectva i streetworku existuje minimum literatúry v slovenskom jazyku. Práve táto práca môže pre vás predstavovať jedinečný zdroj informácií, vychádzajúci nielen zo zahraničnej literatúry, ale najmä z dlhoročnej terénnej praxe v našom združení.

S ľuďmi bez domova s najnižším životným štandardom v Bratislave sme v rámci aktivít nášho združenia Proti prúdu pracovali v rokoch 2006 – 2011 počas projektu večerného streetworku.

Od januára do apríla 2012 sme realizovali jeho dennú formu

Autor knihy, Peter Kadlečík, PhD., ako vtedajší koordinátor tímu terénnych sociálnych pracovníkov OZ Proti prúdu absolvoval v roku 2010 pracovné návštevy v Londýne a Olomouci. Skúsenosti, ktoré v tamojších uliciach získal, opísal formou kvalitatívneho výskumu, pričom porovnával spôsob fungovania piatich terénnych programov v rámci troch miest. Praktické skúsenosti obohatil o výsledky iných, už realizovaných výskumov v USA a vo Veľkej Británii. Prostredníctvom nich sa dozviete viac o rôznych prístupoch v terénnej sociálnej práci s ľuďmi bez domova.

  • autor textu: PhDr. Peter Kadlečík (zamestnanec o. z. Proti prúdu, koordinátor ukončeného projektu večerného streetworku, súčasný streetworker s predajcami Nota bene)
  • vydavateľ: Proti prúdu v rámci projektu (S)Práva z ulice, ktorý sme realizovali s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu „Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd“.
  • rok vydania: 2013
  • cena: kniha nie je určená k predaju
  • náklad: 300 ks
  • tlačená verzia: k vyzdvihnutiu v kancelárii v BA
  • PDF verzia: NA STIAHNUTIE TU.

NAŠE ODBORNÉ PUBLIKÁCIE O BEZDOMOVECTVE

 

Ak našu publikačnú činnosť chcete podporiť, môžete tak urobiť online. Ďakujeme!

Začiatok stránky

Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET systems.

Web Analytics